Rezervace

TIPY NA VÝLETY

v okolí penzionu
panská skála prácheň

Panská skála na Práchni

Panská skála je pozůstatkem nevelkého čedičového návrší (597 m) vyčnívajícího z náhorní plošiny mezi Kamenickým Šenovem a Práchní. Známá je z pohádky Pyšná princezna.
Pokračovat
Státní zámek Zákupy

Státní zámek Zákupy

Státní zámek Zákupy je renesanční zámek ze 16. století ve městě Zákupy 8 km východně od města Česká Lípa u říčky Svitávka. Součástí zámeckého areálu jsou četné hospodářské objekty, hradní příkop s medvědem, anglický a francouzský park.
Pokračovat
>Zámek Lemberk

Zámek Lemberk a Zdislavina studánka

Lemberk je zámek, který vznikl přestavbou hradu v 16. století. Nachází se 3 km severovýchodně od městečka Jablonné v Podještědí na katastru obce Lvová v okrese Liberec ve stejnojmenném kraji.
Pokračovat
Skalní hrad Sloup

Skalní hrad Sloup

Sloup je zaniklý skalní hrad na jihozápadním okraji obce Sloup v Čechách v okrese Česká Lípa v Libereckém kraji. Pozůstatky hradu a mladší úpravy místa jsou chráněné jako kulturní památka.
Pokračovat
Jedlová

Jedlová

Jedlová je hora na severu Česka, v Ústeckém kraji, ve východní části okresu Děčín jako druhý nejvyšší vrchol okresu Děčín, na jihu Šluknovského výběžku.
Pokračovat
Český ráj

Český ráj

Český ráj je název pro území ve středním Pojizeří, které vyniká vysokou koncentrací přírodních i historických památek.
Pokračovat
Přehrada Naděje

Přehrada Naděje

Přehrada Naděje leží v Lužických horách, na katastru města Cvikov, v hlubokém zalesněném údolí horního toku Hamerského potoka, pod severními svahy Suchého vrchu, 2,7 km jižně od Luže
Pokračovat
Oybin

Oybin

Oybin je lázeňská a výletní obec na jihovýchodě Saska, v okrese Zhořelec, poblíž hranic s Českou republikou. Má přibližně 1 400 obyvatel. Dominuje jí mohutná pískovcová stolová hora s ruinami stejnojmenného hradu a kláštera.
Pokračovat
Hora Klíč

Hora Klíč

Klíč je čtvrtá nejvyšší hora Lužických hor. Jedná se o výrazný znělcový kužel, jehož výška činí 759,4 metrů. V oblasti Lužických hor jsou vyšší už jen vrcholy Luž s výškou 793 metrů, Pěnkavčí vrch s výškou 792 metrů a Jedlová s výškou 774 metrů nad mořem. Celý vrch je chráněn jako stejnojmenná přírodní rezervace.
Pokračovat
Corn-and-Ham Risotto

Hora Luž

Luž je výrazná znělcová hraniční hora. S nadmořskou výškou 793 metrů je nejvyšším vrcholem Lužických hor. Česká část hory leží v severní části okresu Česká Lípa, německá pak v jižní části zemského okresu Zhořelec. Z obou stran je hora dobře přístupná po turistických stezkách.
Pokračovat
cyklostezky

Cyklostezky

čnívajícího z náhorní plošiny mezi Kamenickým Šenovem a Práchní. Známá je z pohádky Pyšná princezna.
Pokračovat